Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

02. aprill 2001, 00:00

Washington Post: Jugoslaavia ekspresident Slobodan Milosevit?, kelle väljaandmist nõuab rahvusvaheline Haagi sõjakuritegude tribunal, arreteeriti eile võimu kuritarvitamise ja riigi vara riisumise süüdistusega.

?Me ei luba seda, et terve riik ühe isiku pärast kriisi langeks,? ütles Jugoslaavia president Vojislav Kostunica. Otsust kiirendas USA Kongserri läinud aastal seatud ultimaatum ? alustada 31. märtsiks Haagi tribunaliga koostööd või riskida välisabist ilmajäämisega. Kaalul on 50 miljonit USA dollarit. Osade ametlike hinnangul on Milosevit?i vahistamine kodumaiste kuritegude eest esimene samm, mis viib eksdiktaatori lõpuks kohtupinki ka Balkani sõjakuritegude eest.

Praegu süüdistatakse Milosevit?i võimu kuritarvitamises ja ligi 100 miljoni dollari riisumises.

Financial Times: Vene peaminister Mihhail Kasjanov leiab, et Maailma Kaubandusorganisatsiooniga liitumine on Venemaa jaoks prioriteet, kuid Moskva peab saama võimaluse oma majandushuvide kaitseks. Venemaa vajaks WTO tingimuste täitmiseks kuni seitsmeaastast üleminekuaega. ?Liitumist liitumise pärast pole vaja,? ütles Kasjanov, peegeldades Venemaa samuti läinud nädalal tehtud üllatuslikku otsust jätta riigi majandusseisu tugevust ära kasutades sõlmimata koostöömemorandum Rahvusvahelise Valuutafondiga.

WTOsse loodab Venemaa pääseda aastal 2002, analüütikud lükkavad tähtaega 4-6 aasta võrra kaugemale.

Helsingin Sanomat: Soome on ärritunud Rootsi ja Norra otsuse üle keelustada lihatoodete import. Viimane piisk oli Rootsi reedene otsus keelata eraisikutel mistahes välisriigist liha- ja piimatoodete kaasatoomine.

?Rootsi keeld on alusetu ja rikub siseturu reegleid. Tähelepanuväärne on, et nii käitub ELi eesistuja riik,? ütles Soome põllumajandusminister Kalevi Hemiläta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing