Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tagaotsitav Angotti käis Eestis esimest korda riigikantselei külalisena

03. aprill 2001, 08:10

Trahvid viisare?iimi rikkumise eest, kaheldavate andmete esitamine elamisloa taotlemisel ning Eestisse saabumine riigikantselei kutsel ? need on eile selgunud üksikasjad, mis kirjeldavad Eesti Raudtee erastamisel osalenud tagaotsitava ärimehe Antonio Angotti tegevust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseminister Tarmo Loodus teatas eile riigikogus Angottit puudutanud arupärimisele vastates, et enne elamisloa saamist jäi USAs finantskuritegudes süüdi mõistetud Angotti kahel korral piirivalvele vahele lubatust kauem viisavabalt Eestis viibimisega.

Lisaks faktile, et Angotti varjas elamisloa taotlemisel oma kriminaalset minevikku, väitis riigikogu liige Koit Pikaro eile, et kaheldavad on ka Angotti poolt kodakondsus- ja migratsiooniametile esitatud andmed tema sissetulekute kohta.

Pikaro andmetel sõitis Angotti samal päeval pärast Helsingis elamisloa taotluse esitamist Tallinnasse, kus piirivalve keeldus teda ilma elamisloata maale laskmast, sest ta oli kolm nädalat tagasi viisare?iimi rikkumise pärast trahvi saanud. Angotti siiski pääses Eestisse.

?Kuna kodanik (Angotti ? toim) saabus riigikantselei kutsel ning Eestis elamisloa taotlemise dokumendid olid esitatud kodakondsus- ja migratsiooniametisse ning olid kontrollimisel, siis on ta ka riiki lastud,? vastas Loodus Pikarole.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing