Eksvallavanem käendas valla nimel eraisikut

04. aprill 2001, 08:46

Kaitsepolitsei uurib Ida-Virumaal asuva Vaivara eksvallavanema tegevuse seaduslikkust valla nimel eraisiku majaostulaenu garanteerimisel. Maapanga pankrotihaldur nõuab nüüd laenu vallalt tagasi, kirjutab Põhjarannik.

Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid üllatus, kui talle mõni aeg tagasi helistas pankrotistunud Maapanga pankrotihaldur ja tegi ettepaneku, et rahast, mis vallal pangast tagasi saada on, võiks maha arvestada ühe eraisiku laenusumma.

Valla nimel olid sellele oma käendusallkirja andnud Luhalaidi eelkäija Ülo Jõgisoo ning valla pearaamatupidaja, dokumendil seisis ka valla pitsatijälg.

?Kui hakkasin asja uurima, selgus, et vallavalitsuses pole selle kohta mingeid pabereid, ja ma palusin, et pankrotihaldur saadaks meile kõigi asjasse puutuvate dokumentide koopiad,? rääkis Luhalaid.

Dokumentidest selgus, et 1997. aastal võttis üks Sinimäe põhikooli naisõpetaja Maapanga Sillamäe kontorist 70 000 krooni laenu maja ostmiseks ning Jõgisoo garanteeris laenu valla nimel. Laenu saaja aga ei asunud seda tagasi maksma ning praeguseks on võlg koos intresside ja viivistega kasvanud juba 261 000 kroonini.

Jõgisoo tunnistas, et tegutses ebaseaduslikult, kuid kinnitas, et laenu saanud õpetaja maksab võla kiiresti ära ja probleem laheneb nädala jooksul.

?Sellel õpetajal oli aga perekondlik konflikt ja ta vajas kiiresti eluaset. Algul ma ei tahtnud alla kirjutada. Aga ta käis minu juures kolm korda nutmas ja lubas laenu kohe hakata tagasi maksma,? selgitas Jõgisoo.

Pärast valla käenduse ning laenu saamist 1997. aasta juulis lahkus nimetatud naisõpetaja Sinimäe koolist ning laenu tagasi maksma ei hakanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing