Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mõis: Ühendatud Kapital ja Ober Haus leppisid kokku

04. aprill 2001, 15:07

Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõnul teatas kinnisvarafirma Ober Haus kokkuleppest konkurendi Ühendatud Kapitaliga, viimane võtab sadamaala müügikonkursil oma pakkumise tagasi.

Mõisa sõnul lubab kokkulepe loota, et sadama-ala müük enam edasi ei lükku. 'See annab lootust, et reformierakond mõtleb ümber ja hakkab ka Ober Hausi pakkumist toetama,' lisas ta.

Hijuti võeti linnavalitsuse istungi päevakorrast reformierakonna taotlusel välja otsuse eelnõu, mis nägi ette sadamala müümist Ober Hausile.

Mõis lausus, et Ober Hausi ja Ühendatud Kapitali kokkuleppele linn kaasa ei aidanud. 'Kõik toimub ikkagi konkursside alusel,' märkis linnapea sadama-ala müügiprotsessi kommenteerides. 'Me ei saa kedagi eelistada, seda isegi siis, kui tegu on korraliku investoriga ning see meeldib linnavalitsusele.'

Mõis lisas, et kokkulepet saavad osapooled ise paremini täpsustada. 'Tean seda, et Ober Hausil on olnud tõsiseid probleeme aktsionäridega,' viitas sadamaala müügi venimisest tulnud raskustele rahade planeerimise osas. 'Ober Haus kardab, et teda ei võeta enam tõsiselt.'

Ühendatud Kapital on Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Ober Haus on samuti Eestis elava, USA taustaga ärimehe Paul Oberschneideri firma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing