Telia soovitab Eestil loobuda 3G mobiilvõrkude oksjonist

05. aprill 2001, 08:14

Eesti Telekomi ühe omaniku Rootsi Telia president Marianne Nivert soovitas Eestil loobuda kolmanda põlvkonna mobiilside litsentside enampakkumistest, mis on peatanud Lääne-Euroopas kommunikatsioonituru kiire arengu, kirjutab Postimees.

Eesti võiks Niverti hinnangul vältida oksjonite korraldamist, mis mujal Euroopas on osutunud ülikõrgete hindade tõttu mobiilioperaatoritele üle jõu käivateks.

?Firmad ei suuda pärast litsentsitasusid võrkude ehitusse enam piisavalt investeerida ja tarbija ei suuda kõrge omahinna tõttu enam uusi teenuseid osta,? rääkis Nivert eile Põhjadimensiooni ärifoorumil Tallinnas.

?Eesti võiks litsentse jagada vastavalt ettevõtete usaldusväärsusele ja investeerimisvõimele korraldatava ?iludusvõistluse? tulemustele,? soovitas Nivert.

Niverti hinnangul saavad valitsused küll kõrgetest litsentsitasudest ühekordselt ahvatlevalt suurt tulu, kuid pikemas perspektiivis on võimalik võita kommunikatsioonituru kiirema arengu ja madalamate hindadega rohkem.

Niverti kinnitusel soovib Telia teha ka edaspidi koostööd Eesti Mobiiltelefoniga, millel on uute võrkude rajamisel piisavalt kogemusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing