Eesti euroliitumine 2003. aasta algul on ohus

09. aprill 2001, 15:54

Eesti pealäbirääkija liitumiskõnelustel Euroopa Liiduga Alar Streimann tunnistas, et soovitud euroliitumine 2003. aasta algul võib osutuda võimatuks.

'Praeguse seisuga on suuresti ohus liitumiskõneluste lõpetamine järgmise aasta alguses,' ütles Streimann. 'Põhjuseks on eelkõige ELi otsuste venimine, mistõttu pole mitmes keerulises läbirääkimiste peatükis edasiminekut.'

?Kui valitsus on võtnud kohustuse olla liitumiseks valmis 2003. aasta algul, siis eeldame, et EL vastab samaga. See aga tähendab, et liitumiskõnelused peaksid lõppema 2002. aasta algul. Kui need jõuavad lõpule 2002. aasta lõpus, siis tuleb juba rääkida liitumisest mitte enne aastat 2004,? ütles Streimann.

Tallinnas toimunud kuue edukama kandidaatriigi pealäbirääkijate kohtumise järel tunnistasid ka teiste riikide esindajad, et ELi tempo jätab soovida.

T?ehhi esindaja Pavel Telicka tõdes, et kui liitumiskõnelused kestavad veel ka pärast Hispaania eesistumisaega ehk 2002. aasta teisel poolel, siis oleks see osalt kindlasti pettumus, aga samas ka mitte tragöödia. ?T?ehhile on kiirus oluline, aga me peame läbirääkimistel siiski arvestama ka oma rahva huvidega. Kiiruse ja oma huvide vahel on vaja leida tasakaal,? ütles Telicka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing