USA aktsiaturud alustasid tõusuga

Peeter Koppel 10. aprill 2001, 16:04

Ühendriikide aktsiaturud alustasid tänast kauplemispäeva jõulise ülespoole liikumisega. Turg sai tuge faktist, et Briti telekommunikatsiooniseadmete tootja Marconi ei andnudki kasumihoiatust.

Lisaks sellele ootavad turuosalised ka Motorola <GR#US.MOT> majandustulemusi, mis avaldatakse täna pärast kauplemise lõppu.

Motorola tulemustest üritatakse välja lugeda, milline olukord valitseb maailmas mobiiltelefonide tootmise osas ning milline on USAs nõudlus pooljuhtide järele. Motorola on ka suur mikrokiipide tootja ning majandustulemused võivad anda indikatsiooni sellest, kuhu kogu maailma mõjutav USA tehnoloogiasektor võib liikumas olla.

Motorola on käesoleva kvartali suhtes andnud juba kaks kasumihoiatust ning turuosalised näivad lootvat, et mingit eriliselt halba üllatust sealt tulemas ei ole.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 16:00 seisuga kerkinud 3,5 protsenti ja liikunud 1806,73 punkti tasemeni.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine oli kell 16:00 liikunud 1,52 protsendiga plusspoolele 994,46 punktile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing