Laar valmis lükkama haldusreformi määramatusse tulevikku

10. aprill 2001, 08:00

Peaminister Mart Laar on valmis andma järele Reformierakonna soovile lükata järgmiseks aastaks kavandatud valdade sunniviisiline ühendamine edasi määramatusse tulevikku, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mulle pole see meele järgi, kui meil 2002. aastaks haldusterritoriaalset reformi läbi viia ei õnnestu,? ütles Mart Laar eile. ?Oleksime valmis selleks ajaks reformi tegema, kuid see on küsimus, mis eeldab koalitsioonis täielikku kooskõla, sest nii keerulist reformi ilma üksmeeleta ei tee,? lausus Laar.

Aasta tagasi otsustas valitsuskoalitsioon ühehäälselt, et haldusterritoriaalne reform viiakse läbi koos 2002. aasta kohalike valimistega. ?Aga just siseminister oli see, kes tegi aasta tagasi ettepaneku viia haldusreform läbi kahes etapis ? 2002. aastal vabatahtlikult ja edasi, kui on näha, et see ei õnnestu, kasutada riiklikke sunnivahendeid,? rääkis Laar. ?Nüüd on võimalik, et minnakse tagasi selle ettepaneku juurde.?

Ka riigikogu aseesimees Tunne Kelam ütles, et kolmapäeval võidakse koalitsiooni koosolekul soostuda Reformierakonna ettepanekuga lükata sunniviisiline reform 2002. aastalt edasi.

?Eks ole näha, kui palju on vabatahtlikult ühinejaid, kui sunnimehhanism ära kaob ja selgub, et võiks endisel kombel jätkata kuni nende valimisteni või edasigi,? lausus Laar. ?Mina arvan siiski, et ühinemine on möödapääsmatu ja vajalik, küsimus on selles, milline on selle läbiviimise tempo.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing