Isamaaliitlane Altosaar: Tallinna koalitsioon pole ohus

10. aprill 2001, 13:50

Isamaaliidu Tallinna volikogu fraktsiooni liige Aimar Altosaar ei usu, et homsel Isamaaliidu ja Reformierakonna vahelisel lepituskohtumisel vahetatakse abilinnapäid või võiks olla ohus Tallinna võimuliidu jätkamine.


Kas abilinnapeade väljavahetamine võib homsel kohtumisel kõne alla tulla?

Tõsiasi on see, et koalitsioonipartneritel on teatud etteheiteid teise osapoole abilinnapeadele. Koalitsioonile ma ohtu ei näe. Teravik läheb ikka abilinnapeade suunas. Isamaaliidul küll seda mõtet pole, et mõni abilinnapea välja vahetada.

Kas probleemid on sisulist laadi, või on tegemist rohkem isikute vaheliste vastuoludega?

Kokkuvõttes pole küsimus mitte persoonis, vaid poliitikas, mida aetakse. Mina lähen kohtumisele selle mõttega, et paneme probleemid lauale ja üritame need ära lahendada. Kui me seda ei suuda, siis võib juba tekkida persoonidega seotud probleeme.
Meil on ikkagi seitse abilinnapead ja pole võimalik, et ükskõik millised koosluses seitse inimest üksteist lõputult armastaksid.

Kas Isamaaliit on juba vabandanud Reformierakonna ees või kavatseb seda homme teha?
Kas te üldse peaksite seda tegema?

Ma ka ei oska öelda, kas peaksime vabandama või mitte. Meie vabanduseks võib pidada ka initsiatiivi selle kohtumise korraldamiseks. Reformierakond oli kohtumisega mossitamata nõus.

Kas linnapea Jüri Mõisa väljavahetamine on päevakorrast maas?

Sellest pole küll absoluutselt juttu olnud.

Kui suur on võimalus, et homme tõusete ikkagi laua tagant püsti, ütlete, et teie enam jätkata ei saa ja lähete koalitsioonist minema?

Mina küll sellist võimalust ei näe. Kui midagi sellist juhtub, siis ma poliitikas millestki ikka väga valesti aru saanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing