Laar ootab telekommunikatsioonituru rahunemist

11. aprill 2001, 11:56

Peaminister Mart Laar ootab telekommunikatsiooniturul tekkinud segaduste vaibumist ning soovitab IT firmadel tähtsustade veelgi rohkem arendustegevust ning laieneda välisturule.

Laar ütles täna infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonimessil Kontakt 2001 esinedes, et tänavuse aasta märkideks on telekommunikatsioonituru avamine, IT sektori turuareng ning arendustegevuse tähtsus.

'Oleme kogenud telekommunikatsioonituru avamisprotsessis nii valu kui hiilgust,' ütles Laar. Ta lisas, et turu avamine ja konkurentsi teke teenib kliendi õiguse huve, samas peavad turu avamist reguleerivad mehhanismid olema riigi tähelepanu all vähemalt aasta aega. 'Hetkel on palju tolmu üles trambitud, soovin et see taas maha langeks.'

Laar ütles, et hoolimata IT firmade optimismist hakkab Eesti siseturg tegijatele kitsaks jääma ning aeg on küps välisturgudele laienemiseks. 'Näeme, et praeguse hinnataseme juures saaks justkui Trooja hobusega naaberõuele ratsutada,' märkis peaminister.

Samuti rõhutas Laar arendustegevuse ja pideva koolituse tähtsust ning lisas, et seni on Euroopa Liidu läbirääkimistega kaasnenud erinevad arendusprojektid pakkunud rohkem võimalusi, kui siinsed firmad neid suutnud ära kasutada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing