Laevakompanii jäi pühade ajal reisijateveoga hätta

Inno Tähismaa 16. aprill 2001, 16:15

Lihavõttepühasid Saaremaal ja Hiiumaal tähistamas käinud inimesed pidid saartele pääsemiseks pikki tunde järjekorras ootama, sest Saaremaa Laevakompanii ei tulnud rahvamassi teenindamisega toime, kirjutab Postimees Online.

Järjekorrad tekkisid sellest hoolimata, et parvlaevad tegid neljapäeval lisareise nii Saare maakonda viival Virtsu-Kuivastu liinil kui ka Hiiumaa laevaliinil Rohuküla-Heltermaa.

Üks oma nime avaldamisest keeldunud Tallinnas tööl käiv muhulane rääkis Postimehele, et tahtis neljapäeva õhtul jõuda kümnese praami peale, kuid sai üle väina alles kella kahe ajal öösel.

Reisija sõnul oli Saaremaa Laevakompanii müünud nii palju broneeringuid, et tavasõitjatele ei jätkunud üldse ruumi. Libedamalt ei läinud tema sõnul reisijatel ka saartelt ärasõit. Kella 16 ajal ulatus autoderivi sadamas mööda maanteed umbes 2 kilomeetri kaugusele Pädaste ristini.

Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk möönis, et üleveoga tekkis probleeme, sest rahvast oli oodatust rohkem ning neljapäeval langes koormus õhtusele ajale, kui kõik tahtsid korraga üle saada.

Mandrile tagasisõitmise põhilise päeva, pühapäevase sõidugraafiku rikkus aga Rihvki sõnul Virtsu- Kuivastu liinil ära halb ilm, mille tõttu tuli hommikul kella seitsmene sõit üldse ära jätta. «See pani pitseri tervele päevale,» nentis ta.

Kui Saaremaa liinil sõitsid suured kuni 105 autot mahutavad Regula ja Ofelia, siis Hiiumaa vahel vedasid inimesi vanemad laid-tüüp parvlaevad Harilaid ja Kõrgelaid, mis mahutavad kumbki kuni 30 sõidukit.

Rihvk ütles, et Rohuküla-Heltermaa liinile ei saanud suurt parvlaeva enne neljapäeva hilisõhtut viia, sest lisaks madalale veeseisule käivad seal süvendustööd.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing