Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pangakaardi vargad said automaadist raha kätte

16. aprill 2001, 08:27

Tartus Maarjamõisa haiglas rahakotist ilma jäänud vanemõde kahtlustab, et tema pangakaardiga automaadist raha võtnud vargad said jagu kaarti kaitsnud PIN-koodist, kirjutab Postimees.

Pealtnägijate hinnangul olid vargad alla 30aastased saledad noormehed, kes käisid ortopeediaosakonna kabinetis möödunud nädala esmaspäeval kella 14 ja 14.45 vahel.

?Kell kolm helistasin panka ja lasin kaardi sulgeda,? lausus vanemõde Ingrid Liimand. ?Hiljem sain teada, et kell 14.52 oli Kauburi kaubamaja automaadist raha välja võetud. Alles mõni päev tagasi kanti palk üle, nüüd on see läinud.?

Liimand kinnitas, et rahakoti vahel polnud tal viidet pangakaardi PIN-koodile.

Andmeturvafirma Privador tehnoloogiajuht Tarvi Martens pidas võimatuks, et kurjategijad said PIN-koodi teada pangakaarti töödeldes. ?See on välistatud, et pangakaardist oleks võimalik turvakoodi välja imeda,? lisas Martens.

Hansapanga suhtekorralduse spetsialist Kristiina Tamberg ütles, et panga turvajuurdlus peab selgitama rahavarguse tagamaad ja ühtlasi selgub ka, kas pank maksab omanikule raha tagasi. ?On aga kindel, et kaarti töödeldes ei saa PIN-koodi välja lugeda,? kinnitas ta.

Anonüümseks jääda soovinud ja end spetsialistiks nimetanud mehe sõnul pole siiski välistatud, et teatud meetodil on pangakaardid lahtimuugitavad.

Tartu politseiprefekt Raivo Palu märkis, et tänavu on Tartus olnud üks juhtum, kui omaniku kinnitusel varastati temalt ilma PIN-koodi märketa pangakaart ja võeti automaadist raha (20 000 krooni). ?Millist mehhanismi selleks kasutati, ei oska politsei öelda,? tunnistas Palu. ?Oleme hirmul, kui järsku selline asi hakkab levima.?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing