Eurovastasus Eestis kasvas taas

17. aprill 2001, 08:17

Euroopa Liiduga ühinemist eitava poliitika esindajad rõõmustavad Emori küsitlustulemuste üle, mis teist kuud järjest näitavad rahva süvenevat käegalöömist Eesti kõigi sõjajärgsete valitsuste ühele peaeesmärgile, kirjutab Postimees.

?Suur tänu meeldiva uudise eest,? ütles Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei esimees Tiit Toomsalu eile, kuuldes värskest eurovastasuse rekordist.

Uuringufirma Emor andmetel oli aprillis Euroopa Liiduga ühinemise vastu 53% valimisealistest Eesti kodanikest. Seda on kaks protsenti enam kui märtsis. Euroliidu pooldajate hulk kukkus viimase kuuga ühe protsendi võrra, 36 protsendini.

Nendest, kes igal juhul referendumile lubavad minna, hääletaks vastu koguni 57% ja poolt 43%. Eelseisval euroreferendumil osaleks Emori andmeil kindlasti 59% valijaid, veebruaris oli see number 57% ja mullu sügisel 46% valimisealistest kodanikest.

Toomsalu, kes esindab ainsat end üheselt eurovastaseks kuulutanud parlamendiparteid, ootab nüüd eurotempo pidurdajate leeri uusi ülejooksikuid. ?Kikitan kõrvu Rahvaliidu ja Keskerakonna poole,? möönis ta.

?Euroopa Liidu vastu olla on praegu lihtsalt popp,? hindas kasvavat euroskepsist riigikantselei eurointegratsioonibüroo juhataja Henrik Hololei.

Tema hinnangul võib olla tegemist nähtusega, kus Eesti poliitilise ja majanduseliidi iseenesestmõistetavaks peetav samm tekitab trotsi laiemates rahvahulkades. Nüüd ei peaks ka Eesti liitumise kasulikkuses veendunud ärieliit enam seisukohti vaka all hoidma, lootis Hololei võimalust ebasoodsale trendile vastu astuda.

Küsitlusfirma Emor analüütikute hinnangul on järgnevalt siiski oodata Euroopa Liidu pooldamise tõusu, sest valitsuse reiting on põhjast läbi käinud ja koos sellega on inimesed taas vastuvõtlikumad positiivsematele ideedele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing