Saarlased pruulivad jaanipäevaks oma õlle

17. aprill 2001, 08:13

Saaremaa ärimees Vjat?eslav Leedo loodab, et juba jaanipäeval rüüpavad saarlased taas oma saarel pruulitud kesvamärga - uue tehase ehitamine paari aasta eest kinnipandu asemele maksab 20 miljonit, kirjutab Postimees.

ASi Saaremaa Õlletehase Kuressaare tootmishoones on Saksamaa õlletootjalt ostetud kasutatud pruuliseadmed juba paigas. Saaremaa õlletootmise elluärataja Vjat?eslav Leedo loodab 20 miljonit krooni maksvalt tehaselt kuni kahe miljoni liitri suurust aastast tootmismahtu.

Tehas on väike isegi Eesti oludes - pruulikoja aastane toodang jääb alla Tartu Õlletehase kuutoodangule. Ka tulevane turg on väiksem, piirdudes üksnes Saaremaaga.

Õllemarkide nimekonkurss on juba välja kuulutatud ning personaliotsing käimas. ?Loodame, et Saaremaa õlu tuleb välja jaanipäevaks,? ütles Leedo.

Tööd saab Saaremaa õlletehases 20-30 inimest, uuel tehasel pole vana, 1999. aasta kevadel Soome Olvi poolt kinnipanduga Leedo kinnitusel mingit seost. Ta ei osanud veel öelda, kas uuel Saaremaa õllel saab olema endisaegsega võrreldes teistsugune maitse.

Pudelitesse hakkab Saaremaa õlletehas villima pastöriseeritud kesvamärga, vaatides on aga Leedo sõnul saadaval ka ?elus? õlu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing