Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kross jätab töö Eesti Raudtee nõukogus

17. aprill 2001, 08:02

Endine luurekoordinaator Eerik-Niiles Kross astub tõenäoliselt ise tagasi Eesti Raudtee nõukogust, kuhu ta rahandusministeeriumi esindajana kuulus 1999. aasta augustist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile õhtuks polnud praegu presidendi nõunikuna töötav Kross Eesti Raudtee nõukogust lahkumiseks rahandusministrile avaldust esitanud. Eesti Päevalehe andmeil ootas Siim Kallas avaldust ja oli valmis selle ka kohe rahuldama.

?Minu arust on luureorganite tegevust koordineeriva inimese kuulumine Eesti Raudtee nõukokku põhimõtteliselt viga,? ütles riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Kalle Jürgenson. ?Selline inimene peaks tegutsema küll vastavate nõukogude käeulatuses, aga ta ei tohiks kuuluda nendesse nõukogudesse,? ütles Jürgenson, kelle sõnul algavadki Krossiga seotud probleemid sellest, et ta nõukokku määrati.

Rahandusminister määras Krossi Eesti Raudtee nõukokku 31. augustil 1999. Tollal polnud raudtee erastamine veel ametlikult välja kuulutatud, kuid valitsus oli põhimõtteliselt otsustanud, et raudtee erastatakse. Kallas ei mäletanud, kelle nõuandel ta Krossi nõukokku määras.

?Tänase (eilse ? toim.) seisuga jätkab Eerik-Niiles Kross presidendi nõuniku ametis,? ütles presidendi pressiesindaja Epp Alatalu.

Välisministeeriumi kantsleri Indrek Tarandi sõnul ei vasta tõele jutud, nagu oleks Kross asumas tööle välisministeeriumi alluvusse. ?Ma ei tea, et sellist tööd oleks taotletud ja selle nädala päevakorras seda ka pole,? lausus Tarand.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing