Võru ettevõtja nõuab suveaja kehtestamist

17. aprill 2001, 09:04

?Kutsume teid üles kaasa aitama tööaja alguse nihutamisele ühe tunni võrra varasemaks suveperioodil 1. maist kuni 1. septembrini,? kõlab ASi Mehka Võru juhi Peep Raidi üleskutse, mis eelmisel nädalal saadeti maavanemale, Võru linnapeale ning kohalikule lehel, kirjutab Võrumaa Teataja.

Olukord on jabur, sest paljud inimesed ärkavad varasel hommikutunnil, kuid peavad jõude olema, kuna tööpäev algab alles kell kaheksa, kui päike on juba kõrgel, rääkis Raid. Ta ise ärkab juba poole viie paiku, poeg kella kuue ajal, kui tööpäeva alguseni jääb veel paar tundi, mida pole millegi kasulikuga täita.

Raid peab vajalikuks saavutada maakondlik kokkulepe, et kõik teenindusasutused nihutaks oma tööpäeva alguse tunni võrra ettepoole.

Võru linnavalitsus arutas Raidi üleskutset eile hommikul, kuid ühtse seisukohani ei jõudnud, ütles suhtekorraldaja Urmas Paidre. Tema sõnul jõudis linnavalitsus veendumusele, et tööpäeva alguse nihutamine varasemale kellaajale sõltub valitsuse, mitte kohaliku võimu otsusest.

Maakonnas on alanud vaikne üleminek ?suveajale?. Nii otsustas maavanem, et maa- valitsuses kestab tööpäev kuni 31. augustini kella 7.30-16. Maavanem Mait Klaasseni sõnul oli selle otsuse tegemise põhjus üks: inimestel jääb õhtul rohkem vaba valget aega.

Maavalitsusega sama teed läks ka Haanja Vallavalitsus, kus vallavanem Juri Gotmansi teatel kestab tööpäev samuti kella 7.30 kuni 16.

Riigikogu liige Jüri Kaver loodab, et valitsus võtab veel selle suve alguseks, juuniks, vastu otsuse, mis kehtestab Eestis taas suveaja ning toob tööpäeva alguse tunni võrra ettepoole.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing