EPL: uus erakond lisaks värvi

17. aprill 2001, 08:16

Parempoolse ühenduse Res Publica plaan kaasata enda ridadesse hulga tuntuid majandus-, kultuuri- ja sotsiaalvaldkonna inimesi ning järgmisteks kohalikeks valimisteks parteistuda, tähendaks ennekõike reaalset alternatiivi nendele valijatele, kes on 1999. aastal võimule tulnud kolmikliidu erakondades pettunud, kuid kel käsi tõrgub hääletamast ka opositsioonierakondade poolt, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kuigi peaminister Mart Laar kinnitas ka laupäeval toimunud Isamaaliidu suurkogul, et erakondade toetusprotsentide kokku löömisel võidaks ka täna valimised kolmikliit, ei toeta valijate enamik siiski nii ühemõtteliselt praegusi võimuparteisid. Pigem on tegu teatava näiva stabiilsusega, mille on tekitanud suuresti just valikute puudus.

Kui lisada veel see, et ES Turu-uuringute märtsikuise avaliku arvamuse küsitluse järgi ei toeta ühtegi erakonda koguni neljandik valijaist, paistab ühele-kahele uuele parteile Eestis praegu ni??i olevat küll.

Iseküsimus on, kui hästi või halvasti seda ni??i täita suudetakse. Kui Res Publica kerkib parteistudes tõesti tõsiseks tegijaks, oleks poliitikaskaala paremal pool tihenev konkurents kasulik juba kolmikliidule endale, kuna sunniks neid rohkem pingutama. Samas aga tähendaks näiteks valimiskünnisele allajäämine seda, et kolmikliidult ?röövitud? häältega võidakse järgmiste valimiste võitjaks kroonida hoopis Keskerakond pluss tema satelliidid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing