Valitsus tunnistas maksumaksjate mõjul kehtetuks kaitseväelaste maksuvabastuse

Inno Tähismaa 18. aprill 2001, 16:00

Valitsus tunnistas Maksumaksjate Liidu mõjutusel kehtetuks kaadrikaitseväelaste tulumaksuvabastuse, teatas liidu esindaja.

Kuna valitsusel puudus kaadrikaitseväelaste tulumaksuvabastuse kehtestamiseks seaduslik alus, pöördus EML õiguskantsleri poole, et kontrollida valitsuse möödunud aasta 30. novembri määruse ?Kaadrikaitseväelasele toetusena toiduraha ja korteriraha maksmise ulatus ja kord? vastavust põhiseadusele ja tulumaksu- ning maksukorralduse seadusele. Määruse kohaselt ei maksustatud kaadrikaitseväelaste toiduraha ja korteriraha tulumaksuga.

Oma märtsi keskel saadetud vastuses möönis õiguskantsler Allar Jõks, et valitsuse määrus on vastuolus põhiseaduse, maksukorralduse seaduse ja tulumaksuseadusega. Vastuse kohaselt tegi õiguskantsler valitsusele ettepaneku viia määrus kooskõlla põhiseaduse ja seadustega.

Selle tagajärjel tunnistas valitsus oma 11. aprillil määrusega kehtetuks varsema määruse. Uus määrus jõustub 19. aprillil, seni võib juhinduda varem kehtinud määrusest.

Kirjeldatud probleemi detailne käsitlus ilmus jaanuaris ajakirjas MaksuMaksja ja on loetav ka EMLi <#koduleheküljel=http://www.maksumaksjad.ee>.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing