USA eestlane otsib kohta range re?iimiga koolile

19. aprill 2001, 10:18

USA erukolonelleitnant Eric Arumäe otsib Eestis kohta, kuhu asutada range re?iimiga kool põhipõhihariduseta noortele. Üks võimalikke kohti on Taebla kutsekeskkool, kirjutab Lääne Elu.

'Projekt on esialgu vaid idee,' selgitas reservkolonel Arvo Sirel, kes on ettevõtmise esindaja Eestis. 'Pooleli jäänud põhikooli haridusega noorel pole eriala, elukogemust ega võimalust edasi õppida. Lõputunnistuseta noor jääb tänavale ja on peagi alaealiste kurjategijate registris.'

USA mereväe eruleitnant-komandör Eric Arumäe tuli Eestisse, et ellu viia Eesti noorte tervislike eluviiside propageerimise katseprojekt. Ta kavatseb selleks taotleda abi USA vastavast fondist.

'Et olen eestlane, langes valik just Eestile,' selgitas Arumäe. 'Kui projekt hästi käivitub, võib see laieneda ka teistesse Balti riikidesse.'

Projekt näeb ette, et sellisesse kooli vabatahtlikult tulnud noormehed õpivad viie kuu jooksul sõjaväelise korra all ja saavad kursuse lõpetamise järel põhiharidust tõendava dokumendi. See koht peaks olema kutsekooli juures, et saaks omandada ka ameti.

Kui hästi läheb, alustab kool tegevust tuleva aasta septembris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing