PM: võimu jäikus uputab Eestit

20. aprill 2001, 08:08

Värske arvamusküsitluse hävitavad numbrid on veenvaks tõestuseks sellele, et peaminister ja Isamaaliidu esimees Mart Laar on oma meeskonna remontimisega kahetsusväärselt hiljaks jäänud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Just võimetus valitsust uuendada, kabinetiaknast värsket õhku sisse lasta andis Laarile hoobi, mis surus tema usaldusväärsuse rahva silmis 22 protsendini.

Tänaseks pole võimu liigne jäikus ammu vaid Laari enda tuleviku küsimus. Valitsuse paindumatus ja iga hinna eest vanas koosseisus jätkamine maksab kätte kogu riigile ja rahvale. Selle näiteks on kujukalt kõigi sõjajärgsete Eesti valitsuste peaeesmärgi - Euroopa Liiduga ühinemise - süvenev ebapopulaarsus inimeste seas.

Laar räägib küll valitsuse vankumatust tegutsemisest Eesti eurotasemele ehitamise nimel, ent faktiliselt töötab praeguse kabineti jätkamine selle eesmärgi vastu. Nüüd on valitsusliidul küll viimane aeg eneses selgusele jõuda ning astuda meeskonna vahetusega esimene samm võimu ja rahva taaslähendamise nimel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing