Pärnu Vesi kaebab Eesti Energia kohtusse

20. aprill 2001, 08:33

Pärnu Vesi tahab kohtu kaudu Eesti Energialt välja nõuda 112 000 krooni kahjutasu, mis kulus ülepingest läbipõlenud automaatika taastamisele, kirjutab Pärnu Postimees.

?Oleme sunnitud kohtusse hagi esitama, sest teisiti monopoolse Eesti Energiaga vaielda ei saa,? nentis Pärnu Vee direktor Jüri Rahu.

Vaidlus Pärnu Vee ja Eesti Energia vahel algas juba möödunud aasta novembris. 1. novembri õhtul oli Vana-Pärnus elektrikatkestus, mis jättis seisma Mõrra tänava heitveepuhastusjaama seadmedki.

?Pärast katkestust avastasime, et üks Danfossi võimas kompressor on rivist väljas,? ütles Pärnu Vee peaenergeetik Nelli Lembinen. Kompressori automaatika parandamisele kulus poolteist kuud ja maksma läks see 112 000 krooni.

Seadet remontinud Danfossi firma teatas, et rikke põhjustas vähemalt kahekordne elektri ülepinge, mis põletas automaatika läbi.

Eesti Energiaga asja klaarida püüdnud Pärnu Vesi sai sealt üllatava vastuse: uurimiskomisjon jõudis järeldusele, et katkestusi ega muid elektrivarustuse häireid ei ole esinenud ning ülepingetki ei saanud olla.

Pärnu Vesi ei jätnud jonni. Abi otsiti tehnilise järelevalve inspektsioonist, mis tellis juhtunu ekspertiisi elektrikontrolli keskuse laborilt. Ekspertiisist selgus, et 1. novembril oli Savi alajaama piirkonnas kaks avariid.

Eesti Energia jaotusvõrgu Pärnu ja Viljandi piirkonna elektrivõrgu juht Indrek Pappa väitis, et elektrivõrk ei saa kõigi avariide eest vastutust endale võtta.

?Kõik teavad, et meie elektrivõrku ei saa võrrelda lääne standardiga, ning seda tuleb seadmete ostmisel arvestada,? sõnas Pappa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing