Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eiki Nestor: Eesti lapsed ei kasva vaesuses

24. aprill 2001, 08:13

Sotsiaalminister Eiki Nestor soovib kohtuda kriitilise avalduse teinud sotsiaalteadlastega, et kummutada nende väide, nagu kasvaks kaks kolmandikku Eesti lastest üles vaesuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nestori sõnul ei näita tema käsutuses olev statistika kuidagi nii hullu olukorda. ?Mul ei pruugi kahelda riigi statistikas. See näitab, et toimetulekutoetuse vajajate seas on nende perede hulk, kus kasvavad lapsed, pidevalt vähenenud,? rääkis Nestor. ?Kahe aasta jooksul on tehtud rida samme lastega perede olukorra parandamiseks.?

See, et valitsus ja teadlased kasutavad erinevad andmeid, annab Nestori väitel põhjuse kohtumiseks. ?Alati, kui teadlastel on häid ideid, arutatakse need läbi. Teadlased saavad meil igal pool kaasa lüüa, kasvõi riigi perepoliitika komisjonis,? lisas ta. Nestori sõnul on tal sotsiaalministrina hea meel, kui keegi on sotsiaalküsimused terava rõhuasetusega üles tõstnud.

Riigikogu lahtiste uste päeval kõnelenud peaminister Mart Laar kinnitas, et valitsus suhtub täie tõsidusega teadlaste pöördumisse, kuigi selles on liigset dramatismi. ?Seal toodud probleemid on kindlasti olemas. Küsimus on selles, kuidas neid lahendada,? lausus Laar.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing