Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Teise piletipakkumise esindaja: Vilba leppis võitjaga kokku enne konkursi lõppu

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 10:38

Tallinna abilinnapea Priit Vilba leppis võitjaga kokku juba enne Tallinna uue bussipiletisüsteemi konkursi lõppu, ütles konkureerivat pakkumist esindav Soome IT-fima Western Systems juht Markus Rantapuu.

Rantapuu ütles, et Vilba jäi vahele juhuslikult juba möödunud aasta sügisel, kui Tallinna linna esindavad Tallinna Autobussikoondise töötajad ajasid Soomes käies kogemata inimesed sassi ja rääkisid välja, et konkursi tulemused on juba selged ja võitjaks on kuulutatud Soome firma Inter Marketingi pakkumine.

Kuna konkurss polnud veel lõppenud, otsustasid konkureeriva pakkumise taga olnud Eesti ja Soome firmad konkureerimisest loobuda ning lootsid Eesti ajakirjanduse ja poliitikute võimele kord majja lüüa, rääkis Rantapuu.

Konkureeriva pakkumise taga olid lisaks Rantapuu firmale Western Systems ka maailma suurim bussipiletite firma ERG Transit Austraaliast, turvafirma ESS, Eesti Mobiiltelefon ja Hansapank.

Rantapuu ei osanud öelda, miks Vilba nõnda talitas, aga ta oletas, et tegemist on korruptsiooniga. Vilba on korduvalt käinud Soomes tutvumas Inter Marketingi piletiprojektiga Tamperes. Samas pole ta kordagi käinud Helsingis, Uppsalas ja Turus, kus on piletiprojekti juurutanud konkureeriva pakkumisega seotud firmad.

Lisaks sellele pidas Rantapuu põhjendamatuks Inter marketingi soovi võtta Tallinnas kasutusele nn Dual Interface kaardid, mida pole kalli hinna tõttu veel rakendatud isegi Soomes. Ta pidas arusaamatuks, et pakkumistingimustes nõuti just selliseid kaarte.

Inter Marketing tegi pakkumise Tallinna bussipiletiprojekti korraldamiseks koos IT-firmaga TietoEnator ja kaardifirmaga Setec.

Ranatapuu väitel on valed ka Vilba väited, nagu poleks helsingi piletisüsteemi juba kolm aastat tööle saadud. Vastupidi, Helsingi uus piletisüsteem on toiminud juba pea kaks aastat kõigis bussides ja trammides. Selle aja jooksul on müüdud 50 miljonit piletit ja neist on saadud raha üle 500 miljoni marga (1,3 mld kr).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing