Börsiülevaade: turg aktiivne, kindla suunata

02. mai 2001, 14:27

Kahel viimasel börsipäeval Tallinna aktsiaturule voolanud suuremad summad ja aktiivsuse tõusu järelmõjud aitasid ilmestada ka tänast börsipäeva. Kindla suuna puudumisele vaatamata domineerisid kallinevad aktsiad ning võrreldes eelnevate päevadega oli tunda ka väikeinvestorite aktiivsuse kasvu.

Hästi läks täna Hansapanga <GR#EE.HP> aktsial, mis 6,6 mln kroonise käibe juures tugevnes 1,1%, 142,50 kroonini ehk tasemeni kus aktsia pendeldas viimati veebruari keskel, kui teatati Hansapanga suuromaniku Swedbanka ja Ühispanga omaniku SEBi liitumisotsusest.

Hansapanga aktsiat toetavale esimese kvartali heale majandustulemustele tuli täna lisa Moody`se reitinguagentuurilt mis teatas, et seoses pankade finantstugevuse reitinguskaala laienemisega tõusis Hansapanga reiting ühe astme võrra.

Tehingute arvult konkurentsitult aktiivseima Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia näitas päeva jooksul väikest odavnemist, sulgudes 77,50 kroonil ehk 0,3% üleeilsest madalamal. Väikses miinusesse oli kella 14:25 liikunud ka Euroopa telekomisektori liikumist kajastav indeks.

Harvanähtavalt suure käibega üllatas Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia, sulgudes 70 kroonil ehk 2,8% miinuses. Vaatamata statistilisele odavnemisele näitas 1,3 mln käive ja hinnanoteeringute kokkutõmbumine siiski huvi kasvu aktsia vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing