Soome turistid on hakanud Lõuna-Eesti vastu huvi tundma

03. mai 2001, 08:21

Enam pole soomlaste esmane reisisiht Kadaka turg ja peamine eesmärk odavaid sisseoste teha, üha rohkem tarbitakse erinevaid teenuseid ja lisaks Tallinnale, Pärnule ja Saaremaale avastatakse ka Lõuna-Eestit, kirjutab Postimees.

Et Eesti on soomlaste populaarseim reisisihtkoht juba praegu, siis kõige soovitum puhkuseveetmise viis, nädalalõpp Tallinnas, kujuneb kindlasti väga populaarseks tooteks lähiaastatel.

Samas tõdevad Eesti turismitöötajad, et soomlaste huvi kasvab jätkuvalt ka teiste piirkondade, nagu näiteks Lõuna-Eesti vastu. ?Et paljud soomlased on käinud Tallinnas, Pärnus ja Saaremaal, siis nüüd on avastamisjärgus Lõuna-Eesti, eelkõige Tartu linn,? tõdes turismiagentuuri reisipiirkonna projektijuht Ellen Aunin.

Soomlased on linnaturistid, nad armastavad teenuseid, erinedes sellega sakslastest, kes sõidavad iseseisvalt mööda Eestit ringi.

Soomlasele ei tasu pakkuda järvesid ja kive, neid on küllaga Soomeski, rääkis Soome Instituudi kultuurisekretär Pertti Pyhtilä. Asjatundjate hinnangul tasuks pakkuda haruldasemaid asju alates liivakoobastest ja toonekurgede vaatlemisest kuni linnusevaremeteni. Samuti äratavad soomlaste huvi ettevõtmised, mille eest nad peaksid end Soomes haigeks maksma, nagu näiteks ratsaretked looduses või kanuusafarid.

Seda, et turism palju muutuks, kui Eesti liitumine Euroopa Liiduga tõstab laevapiletite hinnad mitmekordseks, Soome turismiarenduskeskuse direktor Jaakko Lehtonen Lehtonen ei usu. ?Vaevalt, et see mõjutab, ka kolmekordsena oleks pileti hind talutav,? tõdes ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing