BRS võib transiiditulud ümber jagada

04. mai 2001, 08:06

Mitmed transiidiärimehed on avaldanud kahtlust Eesti Raudtee erastaja Baltic Rail Service?i (BRS) võimalike kavatsuste kohta jagada ümber tulud Eesti transiidiketis, kirjutab Postimees.

Selline samm võib lüüa segi Eesti transiidiäri suurte kasumite baasi, mis tugineb ülisuurtele kaubamahtudele.

BRSi juhatuse liikme Guido Sammelselja sõnul ei kavatse nad siiski raudteel suuri tariifimuutusi. 'Miks te arvate, et me kavatseme midagi ümber jagama hakata,' küsis Sammelselg. 'Pigem tuleb hakata Vene klientide pärast võitlema, et mitte konkurentidele alla jääda.'

Ekspertide hinnanguil peab BRS oma esitatud äriplaani teostamiseks tõstma tunduvalt raudteetariife, sest prognoositud veomahtude tõus ning ettevõtte efektiivsemaks muutmine ei suuda tagada äriplaanis ette nähtud kasumi ligikaudu kümnekordistamist viie aasta jooksul.

Tõenäoliselt peab BRS ettevõtte efektiivsemaks muutmiseks ka raudtee automatiseerima, mis tähendab küllalt suuri, paari tuhande inimeseni ulatuvaid koondamisi.

Tallinna Sadama ja Eesti Raudtee suurkliendi Pakterminali nõukogu esimehe Aadu Luukase sõnul pole raudteel mõttekas tariife muuta, sest see võib Eestit läbivaid transiidimahtusid vähendada ning ka raudtee enda tulusid kahandada.

'Nii rikuksid nad lisaks oma ärile ka teiste mängu ära,' kommenteeris Luukas. 'Kurb, et mõningad ärimehed mõtlevad lihtsustatud kategooriates ehk unistavad tulu ümberjagamisest.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing