TTÜ-s avati mobiilrakenduste arenduskeskus

07. mai 2001, 15:25

Täna avati Tallinna Tehnikaülikoolis mobiilrakenduste arenduskeskus MAI (Mobile Applications Initiative), mis on esimene omalaadne õppe- ja arendustöö jaoks loodud mobiilside testkeskkond Eestis.

Õppe- ja arendustööle suunatud MAI keskus on testkeskkond, mis võimaldab modelleerida GPRS ja UMTS mobiilsidevõrke.

TTÜ raadio- ja sidetehnika insituudis asuvas MAI keskuses võivad oma ideede toimimist praktikas katsetada kõik firmad, kes on mõne uudse mobiilside teenuse välja töötanud.

Ühisprojekti WAY (Wireless Application odysseY) maksumus on 9,4 miljonit Eesti krooni. Suurim finantseerija on Baltic Sea IT Fund 4,7 miljoni Eesti krooniga, ülejäänud rahastamine jaguneb Eesti osapoolte vahel (Ericsson Eesti AS 2 350 000 krooni, AS EMT 1 410 000 krooni ja TTÜ 940 000 krooni).

TTÜ raadio- ja sidetehnika instituudi õppejõu Avo Otsa sõnul avardab MAI keskus oluliselt üliõpilaste teoreetilist ja praktilist ettevalmistust ning pakub täiesti uudse võimaluse ka ettevõtjatele. ?Testkeskkonda on vaja just mobiilrakenduste tarvis, sest see võimaldab põhjalikumalt tundma õppida paketipõhise mobiilside toimimist,? selgitas Ots.

TTÜ MAI keskus on saanud juba maailma mobiilrakenduste arenduskeskuste võrgu arvestatavaks liikmeks, kuhu on saadetud infot seni Eestis tehtud uurimistööde ja tehnikaülikooli lõputööde kohta.

MAI keskuse avaprotokollile kirjutasid täna pidulikult alla TTÜ prorektor professor Peep Sürje, EMT turundusdirektor Jüri Teemant ja Ericsson Eesti peadirektor Veiko Sepp.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing