Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sebe suleb kahjumis bussiliinid

08. mai 2001, 09:13

Alates 15. juunist sulgeb AS Sebe 14 suure kahjumiga töötavat bussiliini, nende seas ka kaks Võrumaal, kirjutab Võrumaa Teataja.

Võru maavalitsuse majandusarengu osakonna peaspetsialisti Riho Pindmaa sõnul on olukord halb, kuna ministeeriumist väljastatakse liiniload praktiliselt kõigile soovijaile. Sellest tulenevalt on tekkinud olukord, kus seni majanduslikult tulusad liinid (näiteks Tallinn- Tartu) on muutunud vähetulusaks.

ASi Sebe juhatuse esimehe Toivo Lehe sõnul sai liine nr 105 (Tartu-Kanepi-Võru-Antsla) ja nr 804 (Antsla-Osula-Kanepi-Tartu) seni käigus hoida teiste, tulusate liinide arvel, toimus ettevõttesisene ristsubsideerimine. Praeguseks on olukord muutunud, uued vedajad soovivad liine avada vaid tulusatel suundadel, mis viib põhimagistraalide kaugbussiliinide tulukuse olulise langemiseni.

Toivo Leht on korduvalt pöördunud avaldustega teede- ja sideministeeriumi poole, juhtides tähelepanu asjaolule, et Eesti bussiliinide võrgu logistilisest kujundamisest loobumine viib paratamatult elanikkonnale vajalike, kuid kahjumiga töötavate kaugbussiliinide sulgemiseni.

AS Sebe on vaatluse alla võtnud ka kümnetesse tuhandetesse kroonidesse küündiva kahjumiga töötavad Saru-Tallinna ja Misso-Tallinna liini. Tovo Leht prognoosib, et Eesti valdavas enamuses kahjumiga töötavalt kaugbussiliinide turult kaob lähitulevikus umbes kolmandik liine.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing