Mõõdukad tantsisid Vene hümni saatel

08. mai 2001, 08:42

Jüri gümnaasiumis laupäeval peetud Noorte Mõõdukate kongressil laulsid ja tantsisid kasvueas poliitikud kella üheni öösel kestnud tutvumispeol ka Vene hümni saatel, kirjutab SL Õhtuleht.

?Mängis muusika ja rahvas tantsis. Järsku pandi mängima NSV Liidu hümn. Selle peale läks rahvas eriti rõõmsaks - hüpati ja lauldi kaasa,? rääkis kokkutulekul viibinud Mart. ?Hümni mängitamine pani mõtlema, mille järgi Eesti vabariigis tantsivad ja mida kaasa laulavad meie noored poliitikud. Teeb ikka kurvaks küll, kuhu Eesti Vabariik on jõudnud...?

?See on mingi täielik jama,? välistas esimese hooga Vene hümni mängimist Noorte Mõõdukate president Jarno Laur . Sekundeid hiljem, pärast vestlust kolleegiga ta tardus. ?Oli jah?? kostus telefonis nendevaheline vestlus. ?Ilmselt siiski mängiti.?

Lauri arvates võidi hümni mängitada pulaplaadilt. ?Või mängitas hümni diskor, kes tahtis pulli teha,? arutles ta. Noor poliitik väitis, et teda hümni mängimise ajal ruumis ei olnud. Noortele Mõõdukatele korraldasid tantsuõhtu Sillamäelt pärit vene noored.

?Noored poliitikud peaksid selliste naljadega olema ettevaatlikud,? kommenteeris hümni mängimist Jüri gümnaasiumi direktor Martin Kaasik, kes ei mäleta, et viisteist viimast aastat oleks nende koolis Vene hümni mängitud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing