Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ussviirus jõudis Eestisse

10. mai 2001, 11:10

Eile öösel hakkas maailmas Interneti kaudu kiiresti levima uus ussviirus Homepage, juba on jõudnud viirus ka Eestisse, edastas AS BCS Infra.

Eile pärastlõunaks oli nakatumisi juba massiliselt. Viirus on sarnane mõni aeg tagasi levinud 'Anna Kournikova' (Onthefly) viirusele.

Homepage levib Outlooki kasutades sõnumi manusfailina homepage.HTML.vbs, viirust levitavate kirjade teemaks on 'Homepage', sisuks 'Hi! You"ve got to see this page! It"s really cool ;O)'.

Kui viiruse fail käivitada, saadab ussviirus end kõigile aadressiraamatust leitud aadressidele edasi. Seejärel üritab viirus oma jälgi peita: kustutab sisendkastist ja kustutatud üksuste kaustast kõik sõnumid, mille teemareal sõna 'Homepage'. Lõpuks püüab viirus avada pornograafilise sisuga veebilehekülje.

Põhiliseks viiruse tekitatavaks probleemiks on võimalik ülekoormus e-posti-serveritele ja juhuslikult sõna 'homepage' sisaldavate meilide kadumine. F-Secure Anti-Viruse viimaste uuendustega versioon avastab VBSWG.X (Homepage) sissetungi alates 09.05 varahommikust (03.00 UTC).

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing