Ringhäälingunõukogu soovitab vägivalla eest hoiatavaid reklaamiklippe

11. mai 2001, 15:48

Ringhäälingunõukogu soovitab telekanalitele vägivalda sisaldavate saadete ja filmide ette reklaamiklippe, mis hoiataksid järgneva saate eest lapsi ja noori, teatas Postimees Online viitega ETAle.

Ringhäälingunõukogu liikme Andres Jõesaare sõnul on Hollandis kasutusel olevad reklaamiklipid efektiivne võimalus hoida lapsi vägivallasaateid vaatamast.

Jõesaar ütles täna ajakirjanikele, et laiade masside mõjutamiseks on lühikesed reklaamiklipid kasulikud. Jõesaar soovitas reklaamiklippide varianti telekanalitel tõsiselt kaaluda.

Jõesaare hinnangul panevad vägivalla eest hoiatavad reklaamiklipid inimesi teistmoodi mõtlema.

Kanal 2 programmidirektori Vilja Palmi sõnul võib iga telekanal ise reklaamiklippe toota. 'Täna ümarlaud nende loomist ei arutanud,' lisas ta.

TV vägivalla ümarlauas kaaluti ka Hollandis kasutusel olevat telesaadete märgistamise võimalust. Eesti Raadio meedianõuniku Kersti Raudami sõnul on seal iga saade märgistatud selliselt, et selle sisust on võimalik märgi järgi aru saada. Samas pole võimalik märgistada internetti, sest see on liiga avar ja selle üle kontrolli ei saa.

Eesti Televisiooni programmidirektori Ilmar Raagi väitel alati märgistamine ei aita, sest lapsed võivad just vägivalla märgiga varustatud saateid teadlikult vaadata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing