Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Regionaalminister lubas Võhma ettevõtjatele raha

14. mai 2001, 08:10

Regionaalminister Toivo Asmer ütles oma reedesel visiidil Võhmasse, et seal ettevõtlust alustavad firmad võivad loota riiklike programmide rahale, kirjutab Sakala.

'Summadest praegu veel rääkida ei saa, kuid kindlasti aitame õmblusfirmal Wendre Võhmas tsehhi avada,' lubas Asmer.

Ministri jutu kohaselt võib praegu Vändras tegutsev 360 töötajaga õmblusfirma loota raha nii vabriku ehitamiseks kui töötajate koolituseks. 'Riik ei anna lihtsalt head nõu, kust raha leida, vaid tuleb ise appi,' kinnitas ta.

Wendre kavatseb tänavu sügisel avada Võhmas õmblustsehhi, mille ehituseks ja sisseseadeks kulub firmajuhtide arvutuste kohaselt 12 miljonit krooni. Uues tehases saab esialgu tööd kuni 60 inimest ning edaspidi võib töötajate arv kahekordistuda.

Seni on riik rahaga aidanud tänavu Võhmas tegevust alustanud firmat Caritas, kes villib pudelitesse joogivett. See ettevõte sai 197 000 krooni, et lülitada end linna vee- ja kanalisatsiooni- ning keskküttesüsteemi.

Asmeri kinnitusel on Võhma küsimus Eesti regionaalpoliitikas üks tähtsamaid. 'Kui siin suudetakse elu käima lükata, annab see ka teistele monofunktsionaalsetele asulatele jõudu juurde,' uskus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing