Reede 28. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Venemaa nõuab lendude lõpetamist Peterburi

15. mai 2001, 08:10

Venemaa lennuvõimud saatsid Eestile kirja, milles nõuavad ELK Lennuliinide Peterburi-lendude peatamist alates 16. maist, viidates ohutusalastele probleemidele, kirjutab Postimees.

Eesti lennuameti peadirektor Toomas Peterson tõdes, et Vene võimud küll viitavad Eesti-Vene lennundusleppele, kuid üldiselt on tavaks, et kui leitakse puudujääke, saadetakse need iga üksikjuhtumi puhul kohe lennufirma koduriigi lennuteenistusele. Venemaa ei ole aga midagi sellist teinud.

Petersoni sõnul saadeti kiri küll tema nimele, kuid hoopis ELK Lennuliinide faksile.

ELK Lennuliinide juhatuse esimees Aleko Peipsi tõdes, et loa lendude keelamiseks või lubamiseks teise riiki saab anda Eesti lennuamet.

Esmaspäeva hommikul ei olnud ka Peterburi Pulkovo lennuvälja vahetusülema asetäitjal mingit teavet selle kohta, nagu ei tohiks ELK sinna lennata.

Petersoni sõnul algasid probleemid ELK Lennuliinidega juba tsharterkaubavedudega, kuid nüüd ka liinilendudega, kuigi ELK Lennuliinid on määratud Peterburi liini ametlikuks teenindajaks. Teised firmad seda teha ei saaks.

Tundmatuks jääda soovinud lennundustöötaja sõnul on ELK Lennuliinide probleemides süüdi firma endine juht Aleksander Beloussov, kes oma tutvuste kaudu Venemaal mõjutab ELK Lennuliinide Peterburi-suunalist tegevust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing