Streimann: ELi kõneluste peatamine tõstaks intressid kahekordseks

Raimo Ülavere 16. mai 2001, 12:10

ELiga liitumisläbirääkimiste peatamine tähendaks välisinvesteeringute järsku vähenemist ja laenuintresside kahekordistumist, kommenteeris Eesti läbirääkimisdelegatsiooni juht Alar Streimann keskerakondlase Peeter Kreitzbergi ettepanekut peatada läbirääkimised kuni aastaks.

Kasvaks tööpuudus, peatuksid mitmed suured välislaenud keskkonna valdkonda ning teedeehitusse, oluliselt takerduks avaliku sektori areng, langeksid riigi ja pankade reitingud, loetles Streimann veel võimalikke tagajärgi. Streimanni sõnul on raske anda läbirääkimiste peatamisele konkreetset rahalist hinnangut, kuid tagasilöök majanduses oleks järsk ja üsna drastiline.

Streimann kinnitas, et läbirääkimiste peatamise järel jääks Eesti poliitilisse isolatsiooni. ?Kaotaksime pea kõik, mis oleme siiani 1991. aastast saavutanud. NATOst jääksime kohe kindlasti välja,? märkis ta, lisades, et oluliselt väheneks ka tõenäosus üldse ELi saamisel.

Läbirääkimiste peatamiseks saab käsu anda valitsus. Streimanni sõnul on plaanis sügiseks tellida ka analüüs nn musta stsenaariumiga elik mis juhtub siis, kui Eesti otsustab EList välja jääda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing