Vargajõuk rüüstas maa all kaableid

16. mai 2001, 08:11

Tallinna külje alla jääva tööstuspiirkonna viimase kuu jooksul mitu korda elektrita jätnud metallivaraste jõuk on kasutusele võtnud uue taktika, sest kaevab end välja maa-aluste kaabliteni, kus on rohkem alumiiniumi, kirjutab Postimees.

Eesti Energia Tallinna ja Harjumaa tehnikasektori juhataja Jüri Kresneri jaoks oli üllatav aprilli lõpus kuulda, et keegi on võtnud vaevaks kaevata Kallavere alajaama juures kuni 70 sentimeetri sügavusel asuva kaablini ning seda tervelt 100 meetri ulatuses varastanud.

Kirve või mõne muu säärase terariistaga õhtul tegutsenud metallivargad jätsid tookord mõneks ajaks elektrita Vana-Narva maantee ja Pärnamäe piirkonna ettevõtted ja kodud.
Umbes tunniga said kõik tarbijad elektri tagasi, kuid sama juhtus veel neljal korral, kusjuures viimati kaevas jõuk Kallaveres kaabli välja eelmisel laupäeval.

Kresner ütles, et kui õhuliinide vargused olid neile muutunud juba igapäevasteks, siis nüüd tundub, et hakatakse ka maa alla ronima.

?Tegutsetakse ikka päris jultunult, kogu nende arvestus on selle peal, et me ei saa igal pool kohal olla,? märkis ta. ?Kõik see aga häirib meie ja ka teiste tööd, sest Kallaverest saab elektri muu hulgas sadam, haigla, kogu Vana-Narva maantee tööstusrajoon koos kodudega.?

Aasta tagasi puhkenud vargustelaine on Eesti Energia ainuüksi viimase nelja ja poole kuu jooksul kokku ilma jätnud 697 kilomeetrist elektriliinist. Vooluta jäi seeläbi 502 majapidamist ja talu.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing