22. mai 2001, 00:00

Esmatarbekaupade tootja Procter & Camble Co ostab Bristol-Myers Squibbilt juuksevärve tootva Clairoli üksuse 4,95 miljardi dollari eest, mis on suurim ost ettevõtte 164 aastase ajaloo jooksul.

Pantene ja Head & Shouldersi juuksehooldusvahendite tootja suurendas eelmisel nädalavahetusel pakkumist, lisamaks oma shampooni-ärile ka kiiresti kasvava juuksevärvide tootmise, teatas uudisteagentuurile Bloomberg üks tehingule lähedalseisev isik. Tema sõnul on uus pakkumine parem Jaapani Kao Corp. pakutust.

Clairol on Ühendriikide suuruselt teine juuksevärvitootja, mis kasvab kaks korda kiiremini kui majapidamistarvete tootmine.

ÄP Online

?veitsi suuruselt teise panga Credit Suisse Groupi esimese kvartali kasum vähenes veerandi võrra, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Enam kui kolmandiku oma tuludest investeerimispangandusest saava Credit Suisse Groupi puhaskasum langes 1,43 miljardi ?veitsi frangini ehk 4,75 frangini aktsia kohta. Eelmise aasta samal ajal teenis grupp 1,92 miljardit franki ehk 7,02 franki aktsia kohta.

Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid kasumi languseks isegi 27 protsenti.

Credit Suisse?i juht Lukas Muehlemann ütles avalduses, et olukord kapitaliturgudel jääb raskeks ka teises kvartalis, mõjutades negatiivselt grupi varahalduse ja investeerimispanganduse üksusi.

CSFB esimese kvartali 45 protsendiline investeerimispanganduse käibe langus oli suurem kui konkurentidel. Morgan Stanley Dean Witter & Co teatas esimeses kvartalis 28 protsendilisest langusest ja Goldman Sach Group 8 protsendilisest langusest.

ÄP Online

Maailma suuruselt teine meediagrupp Prantsuse Vivendi on teinud pakkumise ühe suurima internetis muusikat levitava firma MP3.com ostmiseks.

Vivendi pakkumine 5 dollarit aktsiast hindab San Diegos, Californias asuva firma väärtuseks 372 miljonit dollarit, mis on vähem kui 1/15 MP3.com?i tippkursist läinud aastal. Vivendi pürib suurimaks interneti kaudu muusikat levitavaks meediaettevõtteks.

ÄP Online

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing