Rahvas pooldab Peeter Tulviste võidukäiku presidendimaratonis

21. mai 2001, 08:15

Rahva toetuse uuring viis Isamaaliidu presidendikandidaadi Peeter Tulviste maikuus jõuliselt mööda Reformierakonna Toomas Savist. Nende kahega ei suuda kolm kuud enne valimisi populaarsuses võistelda ükski teine Kadriorgu pürgija, kirjutab Postimees.

Uuringufirma Emor värske küsitluse kohaselt soovib 30 protsenti valimisealistest kodanikest näha järgmise presidendina Tartu volikogu esimeest Tulvistet. Riigikogu esimehe Savi toetusprotsent on 20.

?See on küll rõõmustav uudis,? ütles liidrikoha võtnud akadeemik Peeter Tulviste eile Postimehele. ?Natuke panen sellest enda arvele ja suurema osa ajakirjanduse arvele.?

Tulviste hinnangul on viinud inimeste tähelepanu temale nii ta enda avaldused ja artiklid kui kõik muu pressis tema kohta avaldatu. ?Kindlasti mängis rolli see, et Isamaaliidu suurkogu valis mind aprillis ametlikuks presidendikandidaadiks ning sain endale osa varasematel küsitlustel Tunne Kelami poolt antud hääli.?

Veel kuu aega tagasi olid presidendimaratoni esipaari omavahelised kohad vahetatud: Emori andmeil toetas Savi aprillis 24% ja Tulvistet 17% valijaist.

Kaheksa protsendi toetusega jäi Emori küsitluses kolmandaks Rahvaliidu auesimees Arnold Rüütel, keda aga tema partei veel ametlikult kandidaadiks kinnitanud pole. Rüütli toetus kahanes võrreldes aprilliga kaks protsenti.

Laupäeval Mõõdukate ametlikuks presidendikandidaadiks saanud Andres Tarand on mais toetust tõstnud kuuelt protsendilt seitsmele.

Skoori avas värskes küsitluses ka Keskerakonna kandidaat Peeter Kreitzberg, kel aprillikuise nulli asemel on maikuus toetust kolm protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing