Turult ei tasu prille osta

22. mai 2001, 12:40

Riigi Tarbijakaitseamet kontrollis aprillikuus lugemisprillide müüki Tallinna turgudel ja apteekides, kontrollitud 7 paarist 5 paaril prillidel esines silmavahe markeeringu väga suur erinevus tegelikkusega.

Näiteks prillid silmavahe markeeringuga 60-62 mm vastasid tegelikult 69-70 mm.
Kolmel paaril oli optiliste tsentrite kõrguste vahe väga suur, 2-4 mm. Ühel korral oli prillide raam deformeerunud. Vale märgistusega prille müünud firmasid trahviti 250?500 krooni ulatuses.

Selliste prillide pikaajalisel kasutamisel võib nägemine kahjustuda ja kutsuda esile muid negatiivseid järelmõjusid. Juhul, kui prilliklaasi tsentrid erinevad prillikandja pupillide vahekaugusest või on nihutatud vertikaaltelje suhtes, tekivad silmades lihaspinged, kiire väsimine, peavalud, kahekordne nägemine. Valede prillide pikemaajaline kandmisel võib juhtuda, et inimene enam hiljem ei talu õigesti määratud prille ja kaebused jäävad püsima.

Tarbijakaitseamet juhib tarbijate tähelepanu sellele, et ostes turgudelt lugemisprillid, oleks vajalik kindlasti enne kasutamist need optiku juures üle kontrollida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing