Miljoneid vajavad Tartumaa teed jäävad raha ootama

22. mai 2001, 08:36

Tartu maavanema Jaan Õunapuu talvised kahtlused, et riik ei anna reisirongide asendamisel bussidega teede remondiks vajalikku summat, on tõeks osutunud: küsitud 9,43 miljoni krooni asemel saab Tartumaa alla miljoni, kirjutab Tartu Postimees.

Teede- ja sideministeerium on teinud rahandusministeeriumile ettepaneku, mille järgi saaksid Kagu-Eesti maakonnad 19,8 miljonit krooni nende teede parandamiseks, millel sõidavad nüüd reisironge asendavad bussid.

Lõviosa rahast kulub Põlva-, Võru- ja Valgamaa teedele, Tartumaa saab 700 000 krooni.

?Rohkem saab see, kellel teed kõige hullemad, mitte see, kes rohkem kauples,? märkis teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi. Ta tõdes, et remonti vajavaid teid on tunduvalt rohkem kui raha nende kordategemiseks. ?Aga see kevad tõestas, et kõik teed on bussiga sõidetavad,? lisas ta.

Teede korrastamise raha saab Tartu teedevalitsus pärast seda, kui riigikogu on rahandusministeeriumist tulnud ettepanekud läbi vaadanud ja kinnitanud. Väärsi kinnitas, et riigikogu teeb otsuse enne suvepuhkust.

?Ministeerium on arvestanud vaid teedevalitsuse rahataotlusega,? ütles 700 000kroonise rahaeralduse kohta Tartu maavanem Jaan Õunapuu. 'Valdade taotlustega pole arvestatud.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing