Kraft Foodsi emissiooni korraldajad seadusega pahuksis

Peeter Koppel 22. mai 2001, 11:10

Kraft Foodsi aktsiate esmasesse avalikku müüki (IPO) investeerinud isikud võivad nõuda raha tagasi ning esitada isegi täiendavaid kahjunõudeid, teatab uudisteagentuur Bridge.

Mõningad emissioonikorraldajad saatsid potentsiaalsetele investoritele välja ankeedi, mis ei pruugi olla kooskõlas Ühendriikide väärtpaberituru alaste regulatsioonidega. Investoritele välja saadetud ankeet oli tegelikult mõeldud ainult emissioonikorraldajate enda tarbeks.

Probleem seisneb selles, et ankeeti võidakse tõlgendada kui emissiooniprospekti ning seal avaldatud andmetest tulenevalt võivad investorid küsida oma raha tagasi või nõuda hüvitust ostetud aktsiatelt saadud kahjumile. Praegu tubakagigant Philip Morrise <GR#US.MO> poolt omatava Kraft Foodsi hinnangul ei avaldaks sellised nõuded ettevõtte siiski olulist mõju.

Kraft ei paljastanud ka, milliste emissioonikorraldajate veaga oli tegemist ning millist informatsiooni ekslikult laialisaadetud ankeet sisaldas. Kraft Foodsi käesoleva aasta juunis teostuv IPO oleks AT T <GR#US.T> järel Ühendriikide ajaloo suuruselt teine. 280 mln aktsiat müüakse vahemikus 27-30 dollarit aktsia. Emissiooni peakorraldajad on Credit Suisse First Boston ja Salomon Smith Barney.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing