PM: hüppeline palgatõus vaid poliitikutel

22. mai 2001, 08:27

Statistikaameti positiivne uudis Eesti keskmise brutokuupalga viimaste aastate kiireimast, 13,3protsendilisest aastakasvust on küll hea uudis poliitikutele, kuid lihtinimese sissetulekud pole siiski märgatavalt muutunud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Pigem on toidu ja monopoolsete ettevõtete teenuste kallinemise tõttu suurenenud inflatsioon muutnud töötasud väärtusetumaks.

Kiirenev hinnatõus, mida osaliselt tõukab tagant palkade suurenemine, võib lumepallina veerema hakates tekitada probleeme nii Eesti ettevõtete konkurentsivõimele kui ka kogu majandusele tervikuna.

Kiiresti muutuvad hinnad ja palgad on paljudel veel värskelt meeles Vene rubla viimastest aastatest ning võimaldavad head elu üksnes spekulantidele. Pikaajalise majandusarengu seisukohast oleks see hävitav nii inimeste sääste kui ka pensionireformi silmas pidades.

Üksnes poliitikud võivad rahulikult nautida muretut elu - Riigikogu liikmete arv pole muutunud ning parlamendiliikmete sissetulekud tormavad koos keskmise palga hiigelhüpetega taevasse. Ka inimesi ülimadala pensioniga hirmutava vanaduspõlve vastu on valitud kindlustanud end ülikõrge pensioniga, mis on keskmise palga külge kinni haagitud.

Nii ei tunnetata Toompeal lihtinimeste rasket elu - pingeliste tööpäevade, hirmutava tööpuuduse ja inflatsiooniga - ning elatakse pigem samas maailmas kõrgepalgaliste pankurite kui lihtinimestega. Ühed siin- ja teised sealpool klaasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing