Politsei leidis Saue tänavailt üheksa varastatud autot

22. mai 2001, 08:06

Tallinna kriminaalpolitsei leidis eelmisel neljapäeval Saue linnast korraga üheksa varastatud autot, mille vargad olid parkinud elamukvartalisse lageda taeva alla tulevasi ostjaid ootama, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Autod olid umbes 500 meetri raadiuses pargitud suvaliste majade ette ja ei tekitanud kohalikes elanikes vähimatki kahtlust,? ütles Tallinna politsei autojälitusgrupi juhtivinspektor Leho Jalg.

Politseile varasemast hästi tuntud eestlastest ja venelastest koosnev autovaraste jõuk sõitis nende saagiks saadud autodega Sauele, kus masinatel keerati uksed lukku ja jäeti sinna ostjat ootama. Ühel rikutud signalisatsiooniga Audil olid aga kolm ust lahti, sest ilmselt ei suutnud kurjategijad neid enam lukustada.

Jala sõnul on eelmisel nädalal Sauel avastatud varastatud autode hoidmise skeem pealinnas varaste hulgas laialt levinud. ?Ma olen kindel, et ka praegu seisab Tallinnas mõni varastatud auto suvalises avalikus kohas ja ootab endale uut omanikku,? ütles Jalg. ?Me oleme varem saanud niimoodi kätte 3?4 autot, aga korraga üheksa masinat on rekord.?

Praeguseks vahistatud vargajõugu liikmetest ei ela politsei andmeil keegi Sauel, kuigi tõenäoliselt elas kurjategijail kohapeal kontaktisik, kes autodel regulaarselt silma peal hoidis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing