Politsei ja turvafirmad skeptilised Tallinna linnapolitsei loomise suhtes

23. mai 2001, 08:18

Häid töötajaid tikutulega otsivad riigipolitsei ja turvafirmade juhid peavad Tallinna linnavõimude ideed 200-mehelisest munitsipaalpolitseist helesiniseks unistuseks, kirjutab Postimees.

Eesti suurima, 1300pealise politseiasutuse juhil, Tallinna prefektil Jüri Kasesalul on raske leida sobivaid sõnu, et anda hinnangut taas kord linnavõimude poolt välja käidud kavale luua pealinna munitsipaalpolitsei.

?Arusaamatu, mõttetu ja ebareaalne jaburdus,? ütles Kasesalu. Tema seisukoht rajaneb peamiselt vastuseta küsimusel, kust leiavad linnavõimud oma munitsipaalpolitseisse 200 professionaalset, riigikeelt oskavat, seadust tundvat ja eeskujulikku töötajat, kes tahaksid ausalt ja andumusega tagada pealinna elanike turvalisust.

Kasesalu tahaks sellistele tingimustele vastavaid kandidaate isiklikult kohata, et kaaluda nende esimesel võimalusel Tallinna politseisse tööle võtmist. ?Paraku tuleb selliseid mehi otsida tikutulega,? rääkis Kasesalu, kelle juhitavas prefektuuris on just selsamal põhjusel sada täitmata ametikohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing