Võimukriis viis kaklejaparteidelt maine

24. mai 2001, 08:17

Isamaaliit ja Reformierakond kaotasid aprillikuus selgelt toetajaid Tallinna juhtimislahingus vähem silma paistnud Mõõdukatele ja Keskerakonnale, näitab Emori värske arvamusuuring, kirjutab Postimees.

Mai algul poole tuhande 15-74 aastase Eesti elaniku seas toimunud küsitluse läbiviijad palusid inimestel hinnata kümnepallisüsteemis oma toetust viiele suuremale erakonnale.

Kõrgema toetuse said uuringus keskmiselt 4,42 palliga Mõõdukad, Keskerakond kogus 4,16 palli. Järgnesid Reformierakond 3,83 ja Isamaaliit 3,63 palliga. Rea lõpetas Rahvaliit hinnanguga 3,58.

Küsitluse andmeil Eestis populaarseima erakonna Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv ütles, et võtab tunnustuse vastu, kuid peaks korralikuks tulemuseks erakonna jaoks alles vähemalt viit palli kümnest.

Emori uurijad peavad erakondade reitingu muutuste põhjuseks Tallinna võimuliidu sisetüli, kus Reformierakond kangutab linnapea Jüri Mõisa ning isamaaliitlased omakorda on asunud linnapea kaitsele.

?Mõõdukad ja Keskerakond on rohkem kõrvale jäänud ja seeläbi rahva silmis plusspunkte kogunud,? leiavad analüütikud Tõnis Saarts ja Aivar Voog.

Emori hinnangul on päevapoliitika sündmuste mõju erakondade mainele olnud suur kogu selle aasta jooksul. Mõõdukate maine on sealjuures püsinud kõige stabiilsemana - langedes vaid aprillis, kui avalikkuse huviorbiiti tõusis võimsalt Mõõdukate majandusministri Mihkel Pärnojaga seotud raudtee erastamine.

Populaarsuselt teise, Keskerakonna maine pole nii ühtlasena püsinud - arvamusuurijate hinnangul oli partei vahepealne langus seotud pildiskandaali esiletõusmisega, kus tsentripartei oli aktiivses rollis välissaatkondadele saadetud kirja tõttu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing