Postimees hakkab edastama uudiseid SMSi teel

24. mai 2001, 14:25

Postimehe emafirma Eesti Meedia ja Schibsted hakkavad sügisest edastama Eestis taskutelefonidele lühisõnumiga uudiseid ja meelelahutusteenuseid, ütles Postimees online?ile Eesti Meedia multimeediadirektor Mart Kikas.

Radiolinja kliendid saavad juba mitu kuud lugeda Äripäeva online-uudiseid lühisõnumiteenuse vahendusel.

Eesti Meedia ja Schibsted Telecomi loodav ettevõtte Inpoc Baltics kavatseb kiiresti tõusta Balti riikides mobiilse interneti turuliidriks.

Eestis hakkab Inpoc Baltics uudiseid pakkuma koostöös Postimehe ja teiste Eesti Meedia gruppi kuuluvate väljaannetega. Inpoci eesmärk on astuda partnerlussuhetesse kõikide Eesti juhtivate meediaettevõtetega.

Mart Kikase sõnul hakkab Inpoc sügisest pakkuma ka mobiiltelefonide helinatoonide, logode ja piltsõnumite saatmise võimalust.

«Meelelahutusteenuste puhul aitab oluliselt kaasa emafirma koostöö maailma juhtivate meelelahutustööstuse ettevõtetega, nii saame näiteks hakata pakkuma edetabelites olevate hittide meloodiatega mobiilihelinaid,» rääkis ta.

Schibsted Telecom edastab eelmisest aastast Norras ja veebruarist Rootsis inpoc"i kaubamärgi all mobiiltelefonidele lühisõnumina uudiseid ja spordivõistluste tulemusi, finantsinformatsiooni, mobiiltelefonide helinaid ja logosid ning mänge.

Schibsted Telecomile kuulub ka osalus Orange Sweden AB"s, mis on üks tulevaseid kolmanda põlvkonna mobiilside operaatoreid Rootsis.

Ettevõtte teatel on Schibsted Telecomi eesmärk haarata juhtiv roll traadita lairibavõrgus (3G) edastatavate sisuteenuste pakkujana. 3G võrgud katavad lähiaastatel kogu Euroopa.

Põhjamaade juhtivate meediagruppide hulka kuuluvale Norra Schibsted ASAle kuuluv Schibsted Telecom asutati mullu märtsis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing