Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Savisaar haarab pealinnas poliitalgatust enda kätte

25. mai 2001, 08:10

Edgar Savisaare juhitav Keskerakond lubab käivitada Tallinnas kõigi volikogu poliitjõududega läbirääkimised linna uueks juhtimiseks, ootamata ära linnapea Jüri Mõisa umbusaldushääletuse tulemust nädala pärast, kirjutab Postimees.

?Volikogu suurima poliitilise jõuna alustab Keskerakonna fraktsioon läbirääkimisi ummikseisu ületamiseks volikogus,? seisab keskfraktsiooni eilses avalduses. Keskerakonna liider Edgar Savisaar rõhutas TV 3 usutluses, et hääletuseni jäänud nädala jooksul võtab partei pealinnas senisest aktiivsema rolli.

Reformierakonda kuuluv Tallinna volikogu esimees Rein Voog pidas selliseid avaldusi Savisaare poolelt pigem PR-eesmärkidel tehtuiks. ?Meie ei pea praegu Keskerakonnaga küll mingeid kõnelusi,? teatas ta. ?Kui nad on asunud rünnakule, siis soovin jõudu.?

Linnapea Mõisa hinnangul on aga koalitsioon valmis Keskerakonnaga koostööd arutama märksa tõsisemalt kui viimati kolme nädala eest. ?Täna on meil sisuliselt valik, kas teha otsused koos Keskerakonnaga või neid üldse mitte teha,? kinnitas ta.

Mõisa sõnul ei ole Isamaaliit küll valmis minema Keskerakonnaga ühte koalitsiooni, kuid nõustuks tegema koostööd, mis võib leida väljenduse näiteks võimuliidu ja opositsiooni sõlmitavas lepingus.

Koostöö võimalust Keskerakonnaga Tallinnas tunnistas Isamaaliidu suurkogul ka peaminister Mart Laar, kes aga välistas Savisaare partei koalitsiooni kutsumise.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing