Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Alcateli ja Lucenti ühinemine jääb ära

Peeter Koppel 30. mai 2001, 10:45

Telekommunikatsiooniseadmeid tootvate Alcateli ja Lucenti ühinemine jooksis ummikusse purustades lootused ajaloolise transantlantilise ühisettevõtte loomisest, kirjutab Financial Times.

Läbirääkimised mõlema ettevõtte vahel ei viinud konkreetsete lepingute sõlmimiseni ning läbirääkimised on nüüdseks lõpetatud, teatasid Alcatel ja Lucent ühisavalduses. Ettevõtted ei toonud välja läbirääkimiste katkemise konkreetseid põhjuseid ning ei andnud avaldusele järgnevalt ka mingeid kommentaare.

Erinevate allikate andmetel said ühinemiskõnelustele saatuslikuks vaidlused kontrolli jaotumise üle uues ettevõttes. Lucent alustas läbirääkimisi pidades end võrdseks partneriks ja eeldas, et tegemist saab olema võrdsete partnerite ühinemisega. Kui aga hakkas selguma, et Alcatel tahab Lucenti lihtsalt üle võtta, otsustas viimane, et ettevõte ei ole niivõrd nigelas seisus, et ükskõik millise hinnaga nõus olla.

Alcatelile on ühinemiskõneluste katkemise hinnaks unistuste purunemine suure osa maailma suurima ehk USA telekommunikatsiooniseadmete turu haaramisest.

Majanduslikes raskustes vaevlevale Lucentile võib ilma kindla partnerite jäämine mõjuda aga hoopis traagilisemalt. Ilma sügavate taskutega Alcatelita püsib ettevõtte tulevik ebakindlana.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing