Päike kõrvetas USA aktsiaturud langusse

Peeter Koppel 30. mai 2001, 15:53

Ühendriikide aktsiaturud alustasid tänast kauplemispäeva langusega, kusjuures suurimaks kaotajaks oli taaskord tehnoloogiasektor.

Teist kauplemispäeva järjest hoidis turuosaliste meeled sekttori suhtes mustana servereid ja tööjaamu ning nende tarbeks tarkvara tootev Sun Microsystems <GR#US.SUNW>, kelle kohta eile antud negatiivsetele analüütikute kommentaaridele lisandus täna veel kasumihoiatus ettevõttelt endalt.

Teiseks turule pessimismi tekitajaks oli samuti kasumihoiatusega esinenud Euroopa suuruselt neljas telekommunikatsiooniseadmete tootja Alcatel <GR#US.ALA>.

Kolmandaks negatiivseks uudiseks oli mitmete võrguseadmete tootjate nagu JDS Uniphase <GR#US.JDSU>, Tellabs <GR#US.TLAB>, Sycamore Networks <GR#US.SCMR> ja Nortel Networks <GR#US.NT> reitingute alandamine investeerimispanga Morgan Stanley poolt.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 15.50 seisuga kaotanud 2,36protsenti ja liikunud 2124,28 punkti tasemeni.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga oli kell 15.50 liikunud 0,07 protsendiga miinusesse 11 031,40 punktile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing