Reiu küla rahvas protestib uue vineeritehase vastu

31. mai 2001, 08:59

Pärnumaa Tahkuranna valla Reiu küla rahvas protestib valla juhtide kava vastu rajada nende kodude lähedusse koos välisinvestoriga ühekordse vineeri tehas, kirjutab Pärnu Postimees.

Suvilate ja elamute rajooni ligikaudu 300 inimest on ärevil ja hirmul, et pärast tehase tööle hakkamist mattuvad nende kodud mürasse ning linnulaul, vaikus ja rahu jäävad mälestuseks.

?Meie hulgas on palju haritud inimesi,? rääkis arhitekt Margit Kõrts. ?Mujal oleks vallavalitsus võib-olla asja nii ära teinud, et keegi poleks teadagi saanud. Meiega selline nõks läbi ei lähe.?

Ekslinnapea Kask küsib koos teiste Reiu küla inimestega vallajuhtidelt, miks tahetakse tehas nende aia taha ehitada, kuigi mujal leidub küllalt selleks palju paremini sobivat maad.

Kengi teada ei ole külarahvas sellele küsimusele vallajuhtidelt arusaadavat vastust saanud.

Tahkuranna vallavanem Eeri Tammik ütles, et praegu on algatatud tulevase tehase võimaliku asukoha detailplaneering, mille koostamise käigus tehakse loodusuuringud ja kõik muud ümbruskonna elanike nõutavad ekspertiisid.

?Kui ilmneb, et tehas kahjustab tõsiselt loodust või halvendab elutingimusi, jääb see ehitamata,? lubas Tahkuranna abivallavanem Tarmo Mätas.

Kui suur võiks olla rajatav tehas, pole täpselt teada. Räägitakse 130-400 töökohast, aga vallajuhid neid arve ei kinnitanud ega lükanud ümber.

Vallavalitsusele esitas tehase rajamise idee Saksa ärimees Joachim Otto Smarzoch, kellele kuulub tehase maa-ala detailplaneeringu algatanud Eesti firma Valmos OÜ.

Vallajuhtidele ütles ärimees, et tema selja taga on Saksa suurfirma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing