Leedu on Eesti ettevõtete tulumaksustamisel kahevahel

01. juuni 2001, 12:52

Eesti Leedu saatkonna majandusesindaja Leena Prozese sõnul on ka Leedu ajakirjanduses nimetatud Eesti ettevõtetele kehtivat tulumaksuvabastust diskrimineerivaks, kuid konkreetset riigi otsust seni ei plaanita.

?Prognoosida Leedu valitsuse käitumist siiski ei saa, sest vaidlusi ja ümberotsustamisi on Leedus rohkem kui Eestis,? märkis Prozes.

Prozes ütles, et ajakirjanduses on süüdistatud, et Eesti maksuseaduse muudatused, millega ei võeta ettevõtetelt tulumaksu muidu kui ainult väljamakstavatelt dividendidelt, on oluliselt midagi muud, kui oli kokku lepitud riikidevahelise topeltmaksustamise vältimise lepinguga.

?Viimasel ajal on Leedu ajakirjandus selles suhtes siiski vaiksem,? ütles Prozes. ?Oleme andnud ametkondadele selgitusi, et Eesti maksuseaduse muudatus ei ole põhimõtteline maksusüsteemi muudatus.?

Läti rahandusministeerium otsustas peatada 1. juunist Läti-Eesti topeltmaksustamisest hoidumise lepingu rakendamise Eesti firmade suhtes. Ministeerium põhjendas otsust vajadusega kindlustada ettevõtte tulumaksu kogumine võrdsetel alustel.

Seega peavad Lätis tegutsevad Eesti ettevõtted tasuma alates 1. juunist makse Läti seaduste kohaselt ehk kasumilt 25%. Esialgse Läti-poolse selgituse kohaselt saavad siiski praeguseni Lätis registreeritud Eesti ettevõtted senise maksutamisega jätkata selle aasta lõpuni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing